Doprava od 1 200 Kč ZDARMA (Zásilkovna do 5 kg)

Lomina SPERM test

Kód: 2089
179 Kč 147,93 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
6.6.2023

Lomina Sperm je test mužské plodnosti, který poskytuje užitečné informace o počtu vašich spermií.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kompletní specifikace

Provedení tohoto úvodního screeningového testu ukáže, zda existuje nízké množství produkce spermií. Až 15 % párů se potýká s neplodností, která je definována jako neotěhotnění po jednom roce nechráněného, dobře načasovaného pohlavního styku. A u 40 % párů, které se potýkají s problémy s neplodností, je hlavní příčinou mužská neplodnost. Protože nízký počet spermií je hlavní příčinou mužské neplodnosti, je důležitým prvním krokem při určování příčiny neplodnosti vyšetření počtu spermií.

Určený účel použití:
Lomina Male Fertility Test je in vitro diagnostický test založen na principu rychlé chromatografické imunoanalýzy, který je určen na kvalitativní detekci akrozomálního proteinu SP-10, který se nachází na spermiích, k odhadu koncentrace spermií v lidském spermatu nad nebo pod 15 milionů/ml. Koncentrace spermií může být použita pro asistenční diagnostiku a pozorování léčebného účinku mužské neplodnosti a může poskytnout vodítko pro reprodukční plánování.

Male Fertility SPERM test:
Koncentrace spermií, resp. proteinu SP-10 je jedním z hlavních faktorů, které lékaři používají k diagnostice mužské neplodnosti. Existuje mnoho důvodů, proč může být muž neplodný, a tedy neschopný oplodnit ženské vajíčko během reprodukce. Jedním z hlavních a nejčastějších důvodů je abnormálně nízká produkce životaschopných spermií. Dalšími důvody může být nadměrná produkce neaktivních, slabých nebo deformovaných spermatických buněk, vysoké množství jiných buněk ve spermatu, které brání oplodnění, nebo jiné fyziologické faktory. Normální tvorbu spermatických buněk mohou narušit také zdravotní nebo fyzické podmínky, včetně vysokého stresu, nedávné vysoké horečky nebo nemoci prodělané během dvou měsíců před testováním a náhlé změny stravy. Provedení tohoto úvodního screeningového testu ukáže, zda existuje nízké množství produkce spermií. Až 15 % párů se potýká s neplodností, která je definována jako neotěhotnění po jednom roce nechráněného, dobře načasovaného pohlavního styku. A u 40 % párů, které se potýkají s problémy s neplodností, je hlavní příčinou mužská neplodnost. Protože nízký počet spermií je hlavní příčinou mužské neplodnosti, je důležitým prvním krokem při určování příčiny neplodnosti vyšetření počtu spermií.

Použitelný biologický materiál:
Test je vyvinut a otestován ze vzorku spermatu.

Základní parametry, charakteristika a limity:
Doba provedení testu: 5 min

Senzitivita: 98.1% (95%CI:*89.7%-99.9%)
Specificita: 98.3% (95%CI:*91.1%-99.9%)
Přesnost: 98.2% (95%CI:*93.7%-99.8%)

Princip
Test mužské plodnosti Lomina detekuje akrozomální protein SP-10, který se nachází na spermiích. SP-10 je protein specifický pro mužské pohlavní buňky a v jiných buňkách se nevyskytuje. Tento test je velmi specifický pro spermie a nyní se používá k odhadu koncentrace spermií ve spermatu jako pomůcka při určování příčin neplodnosti. Lomina Male Fertility Test detekuje SP-10 a poskytuje pozitivní výsledek, pokud je koncentrace spermií ve spermatu vyšší než 15 milionů/ml – což je úroveň mezinárodně uznávaná jako minimální hladina spermií pro normální plodnost. Nízká koncentrace spermií by znamenala menší pravděpodobnost početí Bylo by vhodné navštívit odborného lékaře, který vám poradí, co lze udělat pro zlepšení koncentrace spermií.

Interpretace výsledků:

A. Abnormalní výsledek testu:
V kontrolní oblasti (C) se objeví jeden barevný proužek. V testovací oblasti (T) se neobjeví žádný proužek Tento výsledek znamená, že koncentrace proteinu SP-10 je pod hranicí 15 miliónu/ml, tedy koncentrace je abnormální.

B. Normalní výsledek testu:
Objeví se dva barevné proužky. Jeden barevný proužek by měl být v kontrolní oblasti (C) a druhý zjevný barevný proužek by měl být v testovací oblasti (T). Tento výsledek znamená, že koncentrace proteinu SP-10 je v normálu, tedy je vyšší než 15 miliónu/ml. Intenzita barvy proužku v testovací oblasti (T) se bude lišit v závislosti na koncentraci proteinu SP-10 přítomného ve vzorku. Proto by se měl jakýkoli odstín barvy v testovací oblasti (T) považovat za normální.

C. Neplatný výsledek testu:
Kontrolní proužek se nezobrazí. Nejpravděpodobnější příčinou selhání kontrolního proužku je nedostatečný objem vzorku nebo nesprávný postup. Zkontrolujte postup a zopakujte test s novou soupravou. Pokud problém přetrvává, okamžitě přestaňte testovací soupravu používat a obraťte se na místního distributora. Pokud jsou výsledky z jakéhokoli důvodu považovány za pochybné nebo nepřesné, měl by se test opakovat s jinou testovací soupravou. Před provedením druhého testu však subjekt nesmí ejakulovat při žádné sexuální aktivitě po dobu 6 dnů. Pokud je druhý test stále abnormální, je třeba výsledky konzultovat s odborným lékařem – specialistou.

 

SPERM-Pro-certifikát

SPERM-Pro-Návod k použití

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.